Nabídněte a prezentujte potenciál Vašeho města nebo regionu

Navštivte a poznejte krásy Srbska a České republiky

Turistické informace a zajímavosti pro cestovatele

Languages

česky
srpski
english

[REGISTRACE:]

Registrujte se zdarma a získejte všechny výhody systému.

PŘIHLÁŠENÍ:

Vyhledávání

Objednejte si :

newsletterobjednat
hlavní partneři
Co je nového...
- 13.02.2018 -
Veletrhy a výstavy
Kalendář pro rok 2018
- 04.09.2017 -
Privatizace
Veřejná výzva - farmaceutická firma Galenika
- 25.05.2017 -
Česko-srbská spolupráce
Cena Františka Zacha
- 13.06.2014 -
Podnikání v Republice Srbsko 2014
Publikace
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Srbsku
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Chorvatsku
Počasí Kurzovní lístek Dokumenty ke stažení Linky Mapy
domovská stránkanapište nám
29.05. 2020POČASÍ€ = KURZY
Aktuální članky
- 09.10.2017 -
Veletrh stipendií 2017

NAVŠTIVTE A POZNEJTE

Město Jagodina - Centrální Srbsko

Město Jagodina leží v centrální části Srbska u Koridoru 10 a je vzdáleno 140 km od Bělehradu a 100 km od Niše. Všechna hlavní a velká města jihovýchodní Evropy se nachází do 500 km od Jagodiny (Budapešť, Sofie, Bukurešť, Soluň).

Jagodinou prochází elektrifikovaná železnice, která propojuje centrální Evropu s jižní Evropou a Asií. V Jagodině žije 83 000 obyvatel a celý region Pomoraví má 260 000 obyvatel.

» více


Město Valašské Meziříčí - Zlínský kraj

Valašské Meziříčí leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Svou polohou představuje vstupní bránu do pohoří Moravskoslezské Beskydy. První zmínka o něm pochází z roku 1297. Na pravém břehu byla založena obec Krásno, roku 1491 povýšená na městečko. Přestože měly několik staletí společnou vrchnost, ke spojení Meziříčí a Krásna v nynější Valašské Meziříčí došlo až v roce 1924.

Návštěva půvabné metropole Valašska může být pro zahraniční i tuzemské návštěvníky vítaným zpestřením jejich turistických cest.

» více


Jihomoravský kraj - Česká republika

Jihomoravský kraj má rozlohou 7 062 km2. Metropolí kraje je největší moravské a druhé největší město České republiky Brno. Hospodářský, společenský i politický význam města Brna přesahuje krajské hranice - Brno je sídlem Ústavního soudu, Nejvyššího soudu ČR, Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, Kanceláře veřejného ochránce práv (ombudsmana), je místem konání mezinárodních veletrhů, je významným centrem vysokého školství a vědy.

» více


Olomoucký kraj - Česká republika

Území Olomouckého kraje zaujímá plochu 5 139 km2. Správním centrem kraje je Olomouc. Sídelní struktura kraje je značně diferenciovaná, pro území Hané je typická převaha větších venkovských sídel. V horském reliéfu okresů Šumperk a Jeseník je sídelní struktura rozdrobena do malých sídel.

Olomoucký kraj se vyznačuje výškovými a klimatickými rozdíly, což se odráží i v hospodářském významu jeho dvou odlišných částí. Sever kraje vyplňuje především horské pásmo Jeseníků s chudými půdami, drsnějším a vlhčím podnebím. Jižní část kraje - území okresů Olomouc, Prostějov a Přerov je převážně nížinná a úrodností půd (kvalitní černozemě) i příhodnými klimatickými podmínkami patří k nejúrodnějším částem republiky.

» více